Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Zmiany Lucia z mieszanymi opiniami graczy

Zmiany Lucia z mieszanymi opiniami graczy

Wraz ze zmianami na serwerze PST do gry zawitały nowa mapa, rework Hanzo oraz zmiany do postaci, wzmacniając lub osłabiając określonych bohaterów.

Jednym z tych postaci jest nasz ulubiony DJ, którego zmiany dotyczyły głównie jego umiejętności pasywnej, czyli jazdy po ścianie. Dla tych, co nie śledzili tematu, wraz z aktualizacją weszły te zmiany:

Jazda po ścianie

  • Będzie teraz rzadziej dochodziło do przerwania Jazdy Po Ścianie, jeśli odbywa się ona na jednej powierzchni.
  • Bohater może teraz pokonywać narożniki (na zewnętrzną stronę i do Środka) bez konieczności zjechania ze Ściany.
  • Bohater może teraz po zeskoczeniu wskoczyć na tę samą ścianę, jeśli skoczy wystarczająco daleko od pierwotnego miejsca zeskoku.

Fala Dźwiękowa

  • Nie zużywa już amunicji.

Choć zmiana dotycząca alternatywnego ataku jest mile widziana, to te pierwsze nowości są kwestią dyskusyjną.

Buffy dotyczące umiejętności pasywnej Lucia mogą na pierwszy rzut oka wydawać się bardzo przyjemnym urozmaiceniem, szczególnie możliwość pokonywania narożników cieszy się dość pozytywnym przyjęciem. Inni wręcz uważają, że buff ten jest zbyt silny i coś z nim trzeba zrobić.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z owych zmian. Głównymi nadawcami złej opinii są gracze, którzy poświęcają wiele godzin na ćwiczenie gry Luciem. Jednym z tych osób jest chociażby Eskay – jeden ze streamerów i najlepszych graczy tej postaci.

Główny zarzut jaki kierują przeciwnicy zmian, to fakt, że one uniemożliwiają korzystanie ze ścieżek oraz dróg, z których wcześniej korzystali, co skutkuje ponownym wchodzeniem na każdą mapę w grach dowolnych i ponownym uczeniem się nowych dróg. W dodatku przez buff, jazda po ścianie została zbyt mocno uproszczona. W ten sposób nowi gracze zostają zachęceni, aby próbować więcej grać Luciem (co właśnie prawdopodobnie miało być celem twórców), ale wyjadacze tego bohatera będą musieli na nowo zacząć trenować korzystanie ze zdolności pasywnej. Tym bardziej ich irytuje fakt, że po poprzednich zmianach omawiana umiejętność nie wymagała żadnych zmian, bo nie było z nią żadnych problemów.

Jako że na razie mówimy tu o zmianach na serwerze testowym, to buffy te mogą przejść jeszcze poprawki, ale czy tak się stanie będzie zależeć od decyzji twórców, na którą może wpłynąć feedback społeczności.

A jak Wam podobają się zmiany Lucia? Jesteście ich przeciwnikami czy zwolennikami?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody