Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Zmiany Rialto razem z nową opcją u Lucia na PST!

Zmiany Rialto razem z nową opcją u Lucia na PST!

Jeśli śledzicie co się dzieje wokół najnowszego patcha na serwerze testowym, to wiecie, że nowości dodane do gry spotkały się z mieszanymi odczuciami. Blizzard w nocy postanowił zrobić krok w stronę poprawy problemów, na które narzekali gracze.

Parę zmian otrzymała nowa mapa – Rialto. Jak wspomnieliśmy Wam dzisiaj, zapowiedziane zostały zmiany związane z apteczkami na tej mapie. Niestety na tę aktualizację musimy jeszcze poczekać, bo Blizzard nic nie zmienił w tej kwestii.

Jedną z największych nowości, które pojawiły się na mapie są te skrzynki, kryjące punkt odrodzenia atakujących, który zostaje odblokowany w momencie dopchania ładunku do drugiego checkpointu.

Wychodząc z tego spawnu gracze byli dość mocno narażeni na ostrzał przeciwników, temu ma zapobiec dodany obiekt. Nie mniej nie jest to wystarczająca osłona, bo będąc w odpowiednim miejscu broniący nadal mogą widzieć wychodzących atakujących.

Dopasowano też ponoć jasność ostatniego odcinka mapy.

Inną kwestią, na którą użytkownicy zwrócili uwagę, jest odległość pierwszego checkpointu od punktu odrodzenia drużyny broniącej. Gracze zaczęli twierdzić, że te dwa miejsca na mapie są zbyt blisko siebie, co zdecydowanie utrudnia atak. Blizzard po aktualizacji wypowiedział się na ten temat w następujący sposób:

[Czas dojścia] Jest o około jedną sekundę szybszy od punktu odrodzenia gracza do punktu rzeczywistego na Dorado i około jednej sekundy wolniejszy niż na Posterunku: Gibraltar. Czasy powrotu mogą się nieco różnić, ale staramy się je ustawiać tak blisko, jak to możliwe na każdej mapie.

Oprócz nowej mapy z nowością spotkał się Lucio. Teraz w ustawieniach sterowania dla Lucia mamy możliwość dostosowania czasu potrzebnego do zakręcania na rogach powierzchni, co ma być odpowiedzią na problem, o którym pisaliśmy tutaj. Wydaje mi się jednak, że twórcy na tym nie poprzestaną i będą jeszcze coś kombinować z DJem.

 

Jak Wam się podobają zmiany?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody