Znamy już pierwsze 7 drużyn OW League!

Znamy już pierwsze 7 drużyn OW League!

W sieci krążyło wiele plotek i spekulacji na temat gospodarzy, drużyn i ich właścicieli. Dzisiaj nadszedł wreszcie moment oficjalnego potwierdzenia części z nich.

Całkiem niedawno pisaliśmy o pierwszych sześciu miastach-drużynach OW League. Dzisiaj wszystko to, a nawet więcej, zostało podane przez oficjalny profil na twitterze Overwatch League. W bardzo lakonicznym wpisie wypisującym miasta znaleźć można link do filmiku, na którym Nate Nanzer opowiada o Lidze i jej siedmiu członkach. Zobaczcie sami!

Oczywiście, na siedmiu się nie skończy!

Póki co, oficjalną współpracę podjęły dwie organizacje sportowe – New England Patriots (Boston) oraz New York Mets (Nowy York) oraz trzy uznane organizacje e-sportowe – NRG Esports (San Francisco), Immortals (Los Angeles) i Misfits (Miami oraz Orlando). W Azji Szanghajem zaopiekuje się firma technologiczna NetEase, a Seulem Kabam. Jak widzicie, nie ma tu raczej niespodzianek i sprawdziło się wszystko, o czym do tej pory informowały media. Jedyną nowością jest podwójna rola Bena Spoontsa z Misfits jako opiekuna zarówno Miami ja i Orlando.

Rzecz jasna, nie ma żadnej oficjalnej informacji na temat kosztów slotów. Na stronie Ligii można jednak przeczytać o zyskach dla drużyn. Zyski ze sprzedaży reklam, biletów oraz praw do transmisji będą dzielone równo pomiędzy miastami. Dodatkowo, każda drużyna będzie mogła zachować lokalne dochody aż do określonej sumy (zapewne nie do wiadomości publicznej) rocznie. Wszystko ponad tę sumę zostanie dodane do ogólnej puli Ligii i podzielone między zespołami. Jak się okazuję, Ligę mogą wspierać też zwykli gracze, którzy nie mają zamiaru oglądać transmisji ani wydawać pieniędzy na bilety na rozgrywki:

Grający w Overwatch będą mogli wspierać ligę poprzez zakup specjalnych elementów w grze – 50% zysków z ich sprzedaży trafi do wspólnej puli ligowej.

W ten sposób drużyny mają mieć zapewnione środki na funkcjonowanie i rozwój lokalnych społeczności oraz zwrot tej na pierwszy rzut oka ryzykownej inwestycji, jaką jest Overwatch League.

 

Co o tym sądzicie? Jakie miasta powinny według Was zostać dodane do Ligii? Podzielcie się pomysłami w komentarzach!

 

źródło: overwatchleague.com

Kategoria:eSport, News

Komentarze

Powiązane artykuły