Znana drużyna NBA kupiła udziały w Misfits!

Znana drużyna NBA kupiła udziały w Misfits!

Miami Heat chyba z czymś Wam się kojarzy? Koszykówka? NBA? No dobra, ale co to ma związanego z Overwatch? Ta znana drużyna na całym świecie postanowiła kupić udziały w organizacji Misfits.

Organizacja ta działa nie tylko w Overwatch, ale posiada również swoje drużyny w League of Legends czy też bardzo znanego dla miłośników karcianego Hearthstone. To nie pierwszy zespół, który wykupił udziały w drużynie e-sportowej, bo to przecież Philadelphia 76ers we wrześniu 2016 roku nabyła prawa do marki Team Dignitas i zespołu Apex Gaming.

Trzy krotny mistrz NBA konferencji wschodniej nabył prawa w Misfits bez brania pełnej kontroli nad strukturą. Współpraca ma polegać na celach marketingowych i rozwoju biznesu obu marek.

Musimy tutaj wspomnieć, że drużyna Misfits jest jedną z najlepszych drużyn w Overwatch. Ostatni ich wielki sukces to wygranie DreamHack Winter 2016, gdzie pokonali 3:2 drużynę Fnatic.

Współzałożyciel Misfits, Ben Spoont pochodzi z Miami i to mogło skłonić go do współpracy właśnie z tym klubem. Organizacja postanowiła pochwalić się tym sukcesem i zamieścić swoje nowe logo i barwy na swoim twitterze.

Jest to na pewno duże zaskoczenie, że taka marka postanowiła zainwestować w Misfits, ale może takie inwestycję będą rozwijały co raz bardziej esport jak i Overwatch!

Kategoria:eSport

Komentarze

Powiązane artykuły