Żołnierz: 76 jest gejem!

Żołnierz: 76 jest gejem!

Jeśli zdążyliście przeczytać wczorajsze opowiadanie Overwatch zapewne wiecie już, że Żołnierz: 76 jest…gejem…

Wczorajszego wieczoraj pojawiło się pierwsze opowiadanie Overwatch, Bastet, autorstwa Michaela Chu. Opowiadanie umiejscowione jest zaraz po wydarzeniach z komiksu Weterani, w którym podczas misji Żołnierz został zaatakowany przez Żniwiarza. Z pomocą przyszedł mu nieoczekiwany stary znajomy, Ana.

Nowe opowiadanie wprowadziło kilka ważnych wątków, na które mogliście nie zwrócić uwagi. Jednym z nich jest orientacja seksualna Jacka Morrisona. Michael Chu jednoznacznie próbuje nam powiedzieć, że ten jest gejem.

– Vincent… Nie myślałam o nim od wielu lat – powiedziała Ana. – Nadal utrzymujecie kontakt?

– Nic z tych rzeczy – odparł Jack, kręcąc głową.

– Nigdy nie sprawdzałeś, co u niego? Na pewno byłeś ciekaw. W dzisiejszych czasach cały świat jest monitorowany. Założę się, że Gabe wysłałby agenta Blackwatch do obserwacji, gdybyś poprosił – stwierdziła Ana.

Jack spiorunował ją wzrokiem.

– Dobra, drażliwy temat.

Zaśmiał się w odpowiedzi.

– Wziął ślub. Są szczęśliwi. Cieszę się jego szczęściem.

Ana nie była przekonana. We wczesnych dniach służby Jack mówił często o Vincencie i snuł marzenia, że wojna zakończy się szybko i może będzie szansa wrócić do normalnego życia. Ale normalne życie nigdy nie było nagrodą dla ludzi takich jak my.

– Vincent zasługiwał na lepsze życie niż to, które mogłem mu zapewnić – Jack westchnął. – Obaj wiedzieliśmy, że najważniejsza jest dla mnie służba. Zawsze walczyłem, żeby chronić ludzi takich jak on… W pełni się temu poświęciłem.

– Związki nie wychodzą nam najlepiej, co? – odparła Ana, podświadomie przebiegając kciukiem po miejscu, w którym kiedyś nosiła obrączkę ślubną.

– Przynajmniej ty i Gabe mieliście rodziny.

Między obojgiem zapadło milczenie.

Pytanie Any o związki w moim mniemaniu ujawnia jego orientację. Mamy zatem drugiego bohatera homoseksualnego w grze. Dodatkowo autor opowiadania potwierdził te doniesienia na swoim Twitterze.

Przyznam Wam się szczerze, że nie sądziłem, że Morrison może mieć inną orientację. Bardziej wierzyłem w to, że jest typowym hetero samcem alfa.

Spodziewaliście się tego?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody