Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

ZOO meta i snajperzy zaczynają rządzić w Grandmasterze!

ZOO meta i snajperzy zaczynają rządzić w Grandmasterze!

Overwatch po ostatnich zmianach coraz częściej pokazuje, że goats meta nie jest rozwiązaniem dla 99% graczy. Wielu z nich nawet na najwyższych rangach zaczyna grać DPSami czy innymi bohaterami aby nie popaść w paranoję. Goats meta, która w kompetyetywnym Overwatch rządzi już dobry rok stosowana jest już praktycznie wyłącznie w Overwatch League.

Nie ma rzecz jasna 100% danych na temat najbardziej grywalnych postaci jednak dzięki portalom takim jak Overbuff dowiadujemy się trochę więcej o graczach, którzy grają we wszystkich możliwych dywizjach. Dane te są bardzo zbliżone do tych oficjalnych co potwierdziły wyniki porównawcze gdy Jeff Kaplan ujawnił statystyki bohaterów na różnych dywizjach podczas 9 sezonu gier rankingowych.

Poniższe zestawienie pokazuje najpopularniejszych bohaterów we wszystkich dywizjach. Lista obejmuje 15 slotów per dywizja. Bardzo ciekawa jest obecność Wieprza, który już regularnie występuje na najwyszych dywizjach. Wraz z nim często pojawia się Orisa, a od czasu do czasu Burzyciel, którzy we trójkę tworzą tak zwaną metę ZOO.

popularni bohaterowie 16 sezon

Dodatkowo coraz częściej w grze pojawia się duo snajperów Wdowa + Hanzo. Przyznam Wam się całkiem szczerze, że ostatnio sam grywam coraz częściej Wdową i idzie mi coraz lepiej choć sam widzę, że jeszcze sporo brakuje aby osiągnąć znacznie wyższy winrate. Ale patrząc po wynikach w grandmasterze to właśnie Ci dwaj bohaterowie są znacznie bardziej popularni aniżeli Genji, Smuga czy McCree.

Zauważyliście podobne zmiany w swoich meczach?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody