Zwolnienia grupowe w Activision Blizzard!

Zwolnienia grupowe w Activision Blizzard!

Od dłuższego czasu trwa niepokojąca bessa spółki Activision Blizzard. Activision Blizzard będzie zmuszony do zwolnień grupowych.

Końcówka 2018 roku była dosyć tragiczna dla wyników finansowych spółki. Niezrozumienie potrzeb fanów czy zwolnienia dyrektorów finansowych odbiło się bardzo mocno na spadku akcji na giełdzie. Teraz dochodzi do sytuacji, w ktorej Activision Blizzard musi dokonać zwolnień grupowych aby poradzić sobie z problemami.

Spadające akcje Activision Blizzard

Koncern zmuszony został do tak drastycznych kroków ze względu na spadek sprzedaży jak i kolejne obniżenie wartości firmy na giełdzie. Akcje spółki ponownie zaliczyły spadek o kolejne 2.5% i aktualnie mają wartość 42,88 dolarów.

Jest to bardzo znaczące dla firmy, której akcje jeszcze w sierpniu tego roku wynosiły grubo ponad 80 dolarów za sztukę. Jednakże na aktualny poziom wartości spółki miało również wpływ przeszacowanie całej branży gamingowej o branży IT.

Activision Blizzard zwalnia setki pracowników

Portal Bloomberg dotarł do nieoficjalnych informacji wewnątrz spółki Activision Blizzard, z ktorej wynika, że w związku z malejącą sprzedażą oraz ogormnym spadkiem akcji firma zmuszona jest do dokonania zwolnień grupowych liczonych w setkach osób.

Firma od zeszlego roku dokonuje ogromnej restrukturyzacji w centrali firmy, która ma na celu zwiększenie przychodów firmy przy mniejszej liczbie pracowników. Sama spółka na koniec 2017 roku zatrudniała 9800 pracowników.

Nie tak dawno informowaliśmy Was o propozycji firmy dla osób, ktore dobrowolnie zechcą opuścić szeregi spółki. Activision Blizzard proponowało roczną odprawę za dobrowolną zgodę na zwolnienie. Teraz osoby, które z tej formy nie skorzystały mogą czuć się zagrożone.

Z jednej strony wien, że to złe z drugiej czuję, ze taka restrukturyzacja może uratować firmę przed dalszymi problemami i ostatecznyn upadkiem.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody