Zwycięzcy 2 sezonu Overwatch Contenders nie otrzymali wynagrodzenia

Zwycięzcy 2 sezonu Overwatch Contenders nie otrzymali wynagrodzenia

Nie dzieje się zbyt dobrze na scenie Tier 2 Overwatch. Przez brak wsparcia ze strony Blizzarda gracze mają problemy z wypłacalnością organizacji.

Eagle Gaming, zwycięzcy drugiego sezonu Overwatch Contenders mają powody do smutku. Mimo dobrego pokazania się na scenie Tier 2 właściciele organizacji postanowili rozwiązać drużynę z powodów związanych z problemami finansowymi. Dodatkowo okazuje się, że właściciele nie wypłacili wynagrodzenia zawodnikom już za kilka miesięcy wstecz.

Problemy organizacji ujawnili sami włodarze w oficjalnej notce prasowej. Jak poinformowali nie są w stanie wypłacić wynagrodzeń zawodnikom i nawet główna nagroda z Overwatch Contenders, którą na 100% wypłacą zawodnikom nie spłaci nawet w 10% zadłużenia wobec podopiecznych.

Jedyną dobrą wiadomością był fakt, że organizacja mimo kontraktów zgodziła się aby zawodnicy uczestniczyli w tryoutach do drużyn Overwatch League.

Trochę smutne jak patrzy się jak bardzo olano scenę Tier 2. Pomniejsi inwestorzy, którzy chętnie zadbaliby o rozwój sceny nie są w stanie tego zrobić ze względu na brak uwagi najważniejszego podmiotu – Blizzarda. Jedyne co daje nadzieję to plotki, które głoszą, że w 2019 roku Blizzard bardzo mocno ma skupić się na wsparciu sceny Tier 2/3.

Ze swojej strony mogę życzyć jedynie chłopakom aby nie tracili nadzieji w Overwatch i mimo kopniaka w tyłek od organizacji dalej rozwijali się i otrzymywali wynagrodzenia na jakie zasługują.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody